Tagi artykułu

Fakty i mity na temat outsourcingu pracowniczego

26.10.2023
Fakty i mity na temat outsourcingu pracowniczego

Outsourcing pracowniczy polega na zewnętrznym powierzaniu wykonywania określonych zadań lub funkcji przez przedsiębiorstwo innemu podmiotowi. Wokół tego zagadnienia narosło wiele mitów i kontrowersji, które warto rozważyć, aby zrozumieć korzyści i wady tej strategii biznesowej.

Mity na temat outsourcingu pracowniczego

 • Outsourcing obniża jakość usług - jednym z najczęściej powtarzanych mitów jest twierdzenie, że outsourcing pracowniczy obniża jakość usług. W rzeczywistości jednak, firmy specjalizujące się w świadczeniu usług outsourcingowych często dysponują wykwalifikowaną kadrą oraz nowoczesnymi technologiami, dzięki którym mogą świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
 • Outsourcing prowadzi do utraty kontroli nad procesami biznesowymi - innym mitem jest przekonanie, że outsourcing oznacza utratę kontroli nad procesami biznesowymi. W praktyce jednak, umowy zawierane między firmami zazwyczaj zawierają klauzule dotyczące monitorowania i raportowania wyników pracy oraz możliwości wprowadzania zmian w procesach. Dzięki temu przedsiębiorstwo korzystające z usług outsourcingowych może utrzymać kontrolę nad realizowanymi zadaniami.

Fakty na temat outsourcingu pracowniczego

 • Outsourcing pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy - jednym z głównych powodów, dla których przedsiębiorstwa decydują się na outsourcing, jest chęć oszczędzenia czasu i pieniędzy. Zewnętrzne powierzanie zadań pozwala na skupienie się na kluczowych aspektach działalności oraz uniknięcie kosztów związanych z rekrutacją, szkoleniem czy utrzymaniem dodatkowych pracowników.
 • Outsourcing sprzyja innowacyjności - korzystanie z usług firm specjalizujących się w określonych dziedzinach może przyczynić się do wprowadzenia innowacji w przedsiębiorstwie. Dostęp do wiedzy i doświadczenia ekspertów z różnych branż pozwala na szybsze rozwiązywanie problemów oraz wprowadzanie nowych technologii czy procesów.

SHARE THIS ARTICLE: FB | iN

Znamy się na rzeczy

 • 29.03.2024

  Jak zapewnić pracownikowi z zagranicy kartę pobytu w Polsce?

  Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zatrudnić pracownika z zagranicy i zapewnić mu legalny pobyt w Polsce? W obecnych czasach coraz więcej firm decyduje się na takie rozwiązanie, aby zdobyć wykwalifikowanych specjalistów. Kluczowym elementem tego procesu jest uzyskanie dla pracownika karty pobytu. Z dzisiejszego wpisu na naszym blogu dowiesz się, jak krok po kroku przejść przez całą procedurę i ułatwić swojemu pracownikowi legalne zamieszkanie oraz pracę na terenie naszego kraju.

 • 29.02.2024

  Zatrudnienie pracownika z Ukrainy a składki ZUS

  Coraz częściej polscy przedsiębiorcy decydują się na zatrudnienie pracowników z Ukrainy, aby sprostać rosnącym potrzebom rynku pracy. Warto jednak pamiętać, że zatrudnienie obywatela Ukrainy wiąże się z pewnymi obowiązkami, w tym ze zgłoszeniem go do ZUS oraz uregulowaniem spraw związanych z legalizacją pobytu. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tym zagadnieniom.

 • 16.01.2024

  Podstawowe warunki legalizacji pobytu cudzoziemca

  Legalizacja pobytu cudzoziemców w Polsce to proces, który pozwala osobom spoza Unii Europejskiej na legalne przebywanie na terytorium naszego kraju. W niniejszym artykule omówimy podstawowe warunki oraz rodzaje zezwoleń na pobyt czasowy, które umożliwiają legalizację pobytu cudzoziemców w Polsce.

ZACZNIJMY DZIAŁAĆ

Napisz, jakiego wsparcia szuka Twoja firma.

 

Adres

Teampower Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 517 C/6,
62-064 Plewiska, k.Poznania
+48 572 942 063

Szukasz zespołu pracowników, na których możesz polegać?