Tagi artykułu

Jak poszukiwać osób do pracy tymczasowej?

14.09.2023
Jak poszukiwać osób do pracy tymczasowej?

W dzisiejszych czasach wiele firm poszukuje pracowników tymczasowych, których można zatrudnić na określony czas w celu wykonywania konkretnych zadań. Praca tymczasowa to rozwiązanie, które pozwala przedsiębiorstwom elastycznie zarządzać zasobami ludzkimi i dostosowywać się do zmian na rynku. W poniższym artykule omówimy sposoby, które pomogą znaleźć odpowiednie osoby do pracy tymczasowej oraz wprowadzimy pojęcie outsourcingu pracowniczego jako jednej z opcji rekrutacji.

Outsourcing pracowniczy

Outsourcing pracowniczy jest jednym z narzędzi rekrutacji, które pozwala firmom skupić się na swojej podstawowej działalności i zlecić proces poszukiwania pracowników tymczasowych innemu podmiotowi. Wiele przedsiębiorstw decyduje się na tę opcję, ponieważ przynosi ona korzyści zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Dla pracodawcy oznacza to niższe koszty, mniejsze ryzyko, a także łatwiejszą kontrolę nad procesem rekrutacyjnym. Z kolei dla pracownika praca tymczasowa znaleziona przez agencję pracy może być pierwszym krokiem w karierze zawodowej lub sposobem na zdobycie doświadczenia w różnych branżach.
 
W przypadku zdecydowania się na outsourcing pracowniczy, warto skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej. Agencje te dzielą się na specjalistyczne, które rekrutują pracowników tylko z wybranych branż oraz ogólnodostępne, oferujące szeroką gamę usług rekrutacyjnych. Przed wyborem agencji warto zwrócić uwagę na jej doświadczenie w branży, renomę, a także oferowane warunki współpracy.
 

Inne metody poszukiwania pracowników

Jeśli jednak firma zdecyduje się na samodzielne poszukiwanie osób do pracy tymczasowej, istnieje kilka sprawdzonych metod rekrutacji. Warto korzystać z różnych kanałów komunikacji i narzędzi, takich jak ogłoszenia prasowe, portale internetowe, social media, czy uczestnictwo w targach pracy. Wsparciem w poszukiwaniu kandydatów może być także baza danych aplikantów zgromadzonych przez firmę podczas wcześniejszych procesów rekrutacyjnych.
SHARE THIS ARTICLE: FB | iN

Znamy się na rzeczy

 • 29.03.2024

  Jak zapewnić pracownikowi z zagranicy kartę pobytu w Polsce?

  Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zatrudnić pracownika z zagranicy i zapewnić mu legalny pobyt w Polsce? W obecnych czasach coraz więcej firm decyduje się na takie rozwiązanie, aby zdobyć wykwalifikowanych specjalistów. Kluczowym elementem tego procesu jest uzyskanie dla pracownika karty pobytu. Z dzisiejszego wpisu na naszym blogu dowiesz się, jak krok po kroku przejść przez całą procedurę i ułatwić swojemu pracownikowi legalne zamieszkanie oraz pracę na terenie naszego kraju.

 • 29.02.2024

  Zatrudnienie pracownika z Ukrainy a składki ZUS

  Coraz częściej polscy przedsiębiorcy decydują się na zatrudnienie pracowników z Ukrainy, aby sprostać rosnącym potrzebom rynku pracy. Warto jednak pamiętać, że zatrudnienie obywatela Ukrainy wiąże się z pewnymi obowiązkami, w tym ze zgłoszeniem go do ZUS oraz uregulowaniem spraw związanych z legalizacją pobytu. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tym zagadnieniom.

 • 16.01.2024

  Podstawowe warunki legalizacji pobytu cudzoziemca

  Legalizacja pobytu cudzoziemców w Polsce to proces, który pozwala osobom spoza Unii Europejskiej na legalne przebywanie na terytorium naszego kraju. W niniejszym artykule omówimy podstawowe warunki oraz rodzaje zezwoleń na pobyt czasowy, które umożliwiają legalizację pobytu cudzoziemców w Polsce.

ZACZNIJMY DZIAŁAĆ

Napisz, jakiego wsparcia szuka Twoja firma.

 

Adres

Teampower Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 517 C/6,
62-064 Plewiska, k.Poznania
+48 572 942 063

Szukasz zespołu pracowników, na których możesz polegać?