Tagi artykułu

Zmiany w zatrudnieniu cudzoziemców 2023

24.08.2023
Zmiany w zatrudnieniu cudzoziemców 2023
Wraz z dynamicznym rozwojem gospodarczym Polski, coraz więcej firm decyduje się na zatrudnianie pracowników z zagranicy. Zmiany w zatrudnieniu cudzoziemców, które nastąpią w 2023 roku, mają na celu uproszczenie procedur, umożliwienie swobodniejszego przepływu siły roboczej oraz stworzenie korzystniejszych warunków dla pracodawców i samych pracowników. W artykule omówione zostaną kluczowe aspekty tych zmian oraz ich wpływ na polski rynek pracy.
 

Uproszczenie procedur związanych z zatrudnieniem cudzoziemców

Otrzymanie zezwolenia na pracę dla osoby spoza Unii Europejskiej może być czasochłonne i skomplikowane. W 2023 r. przewiduje się wprowadzenie zmian mających na celu ułatwienie legalizacji pracy dla cudzoziemców. Jednym z głównych założeń jest skrócenie czasu oczekiwania na wydanie zezwolenia na pracę oraz redukcja formalności związanych z jego uzyskaniem. Dzięki temu polskie firmy będą mogły szybciej reagować na zmieniające się potrzeby rynku pracy oraz lepiej dostosowywać się do globalnych trendów.
 

Rozwój rynku pracy dla specjalistów z zagranicy

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw poszukuje specjalistycznej wiedzy i umiejętności, których nie można znaleźć na lokalnym rynku pracy. Dlatego jednym z założeń zmian w zatrudnieniu cudzoziemców jest stworzenie ścieżek zawodowych dla obcokrajowców, którzy chcieliby podjąć pracę w Polsce w charakterze ekspertów lub specjalistów. Powinno to przyczynić się do wzrostu konkurencyjności polskich firm oraz transferu wiedzy między krajami.
 

Elastyczność i nowoczesność na rynku pracy

Wszystkie te zmiany mają na celu uczynienie polskiego rynku pracy bardziej elastycznym i nowoczesnym. Wprowadzenie ułatwień w zatrudnieniu cudzoziemców pozwoli na lepsze dostosowanie się do dynamicznie zmieniających się warunków oraz przyczyni się do rozwoju gospodarczego kraju. Polska staje się coraz bardziej otwarta na współpracę z zagranicą, co może przyspieszyć procesy inwestycyjne oraz zwiększyć konkurencyjność polskich firm na rynku międzynarodowym.
SHARE THIS ARTICLE: FB | iN

Znamy się na rzeczy

 • 29.03.2024

  Jak zapewnić pracownikowi z zagranicy kartę pobytu w Polsce?

  Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zatrudnić pracownika z zagranicy i zapewnić mu legalny pobyt w Polsce? W obecnych czasach coraz więcej firm decyduje się na takie rozwiązanie, aby zdobyć wykwalifikowanych specjalistów. Kluczowym elementem tego procesu jest uzyskanie dla pracownika karty pobytu. Z dzisiejszego wpisu na naszym blogu dowiesz się, jak krok po kroku przejść przez całą procedurę i ułatwić swojemu pracownikowi legalne zamieszkanie oraz pracę na terenie naszego kraju.

 • 29.02.2024

  Zatrudnienie pracownika z Ukrainy a składki ZUS

  Coraz częściej polscy przedsiębiorcy decydują się na zatrudnienie pracowników z Ukrainy, aby sprostać rosnącym potrzebom rynku pracy. Warto jednak pamiętać, że zatrudnienie obywatela Ukrainy wiąże się z pewnymi obowiązkami, w tym ze zgłoszeniem go do ZUS oraz uregulowaniem spraw związanych z legalizacją pobytu. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tym zagadnieniom.

 • 16.01.2024

  Podstawowe warunki legalizacji pobytu cudzoziemca

  Legalizacja pobytu cudzoziemców w Polsce to proces, który pozwala osobom spoza Unii Europejskiej na legalne przebywanie na terytorium naszego kraju. W niniejszym artykule omówimy podstawowe warunki oraz rodzaje zezwoleń na pobyt czasowy, które umożliwiają legalizację pobytu cudzoziemców w Polsce.

ZACZNIJMY DZIAŁAĆ

Napisz, jakiego wsparcia szuka Twoja firma.

 

Adres

Teampower Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 517 C/6,
62-064 Plewiska, k.Poznania
+48 572 942 063

Szukasz zespołu pracowników, na których możesz polegać?